למטפס המקצועי

איך מתאמנים

סטים: -במהלך אימון סטים המטפס יטפס שניים או שלושה מסלולים ברצף, עם מנימום זמן על הרצפה (דהיינו סט), לאחר הסט תהיה מנוחה של 10-15 דקות, במידה ומדובר בטיפוס הובלה או טופ רופ, המנוחה פשוט תהיה הזמן שבו אנו מאבטחים את הפרטנר שלנו. באימון בו אני מטפס/ת הובלה / טופ רופ / בעזרת האיבטוח האוטומטי, אשאף לעשות לפחות שמונה מסלולים באימון. ככל שנכנסים לכושר ניתן להוסיף סטים, בנוסף ניתן לעלות ברמת הקושי של המסלולים. עדיף לטפס מסלולים  קצת יותר קשים ולעשות 12 מסלולים באימון מאשר לעשות 20 מסלולים ממש קלים. באימון בו אני מטפס/ת בקיר בולדרינג, כל סט יהיה מורכב מ-3-4 מסלולים. בין סט לסט תהיה מנוחה של 5-10 דקות.

-הסטים יכולים להיות בצורה של פרמידה – עליה ברמת הקושי עד לשיא מסוים ואז ירידה עד שמגיעים חזרה לדירוג הראשון שהתחלתי ממנו. או שהם יכולים להישאר ברמה דומה לאורך כל האימון- ממש אותם דירוגים בכל סט רק מסלולים שונים.

-אימון מסוג זה לרוב יעזור לכם לשפר את הסיבולת שלכם (כמה זמן אני יכול להישאר על הקיר) או את סיבולת הכוח שלכם (כמה צעדים קשים ברצף אני יכול לעשות). הכל תלוי בדירוגים ובכמות המסלולים שבחרתם לעשות.

אפ דאון (up down): באימון מסוג זה כל מסלול שעליתי בטיפוס אני יורד/ת בטיפוס. לרוב אעלה על מסלול מסוים (צבע אחד) וארד בטיפוס עם כל האחיזות (כל הצבעים). אימון מצוין לתרגל סיבולת ואף טכניקה (כאשר אני מתרכז/ת בתנועות הגוף שלי במהלך הטיפוס).

אימון פרויקטים: הוא אימון בו אני עובד/ת בעיקר על כוח וטכניקה מאחר ואני מתרכז/ת בעיקר בצעדים שקשים לי. באימון מסוג זה אבחר מסלולים שהם כדירוג עד דירוג וחצי מעל לרמת הטיפוס הקבועה שלי (אונסייט). על כל מסלול אעבוד כרבע שעה. בבולדרינג אנוח בין ניסיון לניסיון על המזרון 2-3 דק’. בטופ-רופ או הובלה אנוח על החבל כ2-3 דק’ , איפה שנפלתי ואנסה להתקדם לנקודה הבאה. חשוב לנוח כמו שצריך בין פרוייקט לפרוייקט (עד להתאוששות כמעט מלאה).

**כמובן שיש עוד אימונים רבים וטובים, זו רק טעימה קטנה. כל אימון כזה מכיל בתוכו אינספור ווריאציות אז תתעניינו, תשאלו ותהיו יצירתיים.

***זכרו! איכות לרוב עדיפה על כמות. אעדיף לעשות 10 מסלולים איכותיים מאשר 15 מסלולים קלים מידי. אעדיף לשמור על אימון ברמה בה אני מצליח/ה 70-80 אחוז מהמסלולים. אם אני מצליח/ה 100% מהמסלולים האימון כנראה קל מידי. אם אני מצליח/ה פחות מ65% מהמסלולים האימון כנראה קשה מידי.

חדש ברשת iclimb

חנות לציוד טיפוס מקצועי

לקבלת הצעה לאירוע בוקר הכי גבוה שיש, מלאו את הטופס:

פרטי האירוע:


פרטי קשר:

לקבלת הצעה לאירוע הכי גבוה שיש, מלאו את הטופס:

פרטי האירוע:


פרטי קשר:

לקבלת הצעה ליום גיבוש וכיף ב-iclimb, מלאו את הפרטים:

פרטי האירוע:


פרטי קשר:

לקבלת הצעה לפעילות ODT ב-iclimb, מלאו את הפרטים:

פרטי האירוע:


פרטי קשר: