תחרויות

לוח תחרויות
iclimb - 2019

ספיד

חיפה

07/04

חיפה

23/05

בולדר

ראשון לציון

28-29/02

יומולדת 4 ל-סניף כ״ס

28-29/03/19

כפר סבא

23/05

הובלה

תחרות משולבת ספיד בולדר הובלה

אודות התחרויות

אנו בIclimb אירחנו למעלה מעשרות תחרויות לאורך השנים, ברמה הארצית וברמה הפנימית של כל קיר. אנו מאוד אוהבים תחרויות וחושבים שהן מהוות הזדמנות נפלאה להכיר את עצמנו ואת יכולותינו, לצפות בגדולי המטפסים בארץ ולהכיר מקרוב את קהילת המטפסים. הן מאפשרות לכל אחד/ת לקחת חלק באירוע משמעותי בקהילה שלנו, ליצור זכרונות והכי חשוב – להינות!

קצת על איך התחרויות מתנהלות…

תחרויות הטיפוס מתחלקות לשלושה ענפי הטיפוס:

תחרויות הטיפוס מורכבות ממוקדמות וגמר (לעיתים יש גם חצי גמר), כך שהמטפסים הטובים ביותר בשלבים המוקדמים מעפילים אל הגמר. המסלולים חדשים לחלוטין, הם נבנים במיוחד עבור התחרות ואינם מוכרים למטפסים. במוקדמות המתחרים יכולים לצפות אחד בשני בעת הטיפוס, אך בגמר המתחרים מחכים לתורם בחדר נפרד, זאת על מנת שלא יראו את חבריהם לקטגוריה מטפסים, כדי שלא יוכלו ללמוד מהטיפוס שלהם. המטרה היא להגיע כמה שיותר גבוה על המסלול. במידה והמטפס נפל – אין באפשרותו לחזור לקיר והניקוד שלו הוא בהתאם לנקודה הכי גבוהה שהוא הגיע אליה במסלול. מי שמגיע הכי גבוה על המסלול מנצח. במידה ושני אנשים הגיעו לאותה נקודה במסלול הגמר, הניקוד שלהם במוקדמות ישמש כשובר השוויון. במידה ויש להם ניקוד זהה במוקדמות, מה שיכריע ביניהם הוא הזמן – כלומר המטפס המהיר יותר ינצח. משתמשים בשיטת הטופ רופ (top rope) בתחרות עבור קטגוריות הילדים וקטגוריית הנכים. משתמשים בשיטת ההובלה בתחרות עבור קטגוריות הנוער ועבור קטגוריות הבוגרים. לרוב הקטגוריות מחולקות לפי גיל ולפי מגדר כך שגברים ונשים מתחרים בקטגוריות נפרדות.

מסלול הבולדרינג הוא קצר ונמוך כך שאין שימוש בחבל. במידה ונופלים פשוט נופלים על מזרון עבה. התחרות מחולקת למוקדמות וגמר (לעיתים יש גם חצי גמר), ובכל שלב יש כמה מסלולים שכל מתחרה צריך לנסות. המסלולים חדשים לחלוטין, הם נבנים במיוחד עבור התחרות ואינם מוכרים למטפסים. המתחרה מקבל עבור כל מסלול 4 דקות, במהלכן הוא יכול לבצע כמה ניסיונות שהוא רוצה, במטרה לסיים את המסלול. בתחרות יש שתי נקודות בעלות חשיבות במסלול: 1. הzone, אחיזה באמצע המסלול שמזכה אותי בניקוד חלקי. 2. הTop, סוף המסלול- עלי לסיים עם שתי ידיים על האחיזה האחרונה. הטופ מזכה אותי בניקוד מלא. המטפס עם מספר הטופים (top) הגדול ביותר הוא המנצח. במידה ויש שני מטפסים עם אותו מספר טופים, המנצח הוא המטפס שעשה פחות ניסיונות במצטבר עבור כל טופ. במידה ולשני מטפסים יש את אותה כמות טופים באותה כמות ניסיונות, המנצח יהיה המטפס שיש לו את כמות הzoneים הרבים ביותר. במידה ולשניהם יש את אותה כמות zoneים, המנצח יהיה זה שעשה פחות ניסיונות עבור כל zone במצטבר. לרוב הקטגוריות מחולקות לפי גיל ולפי מגדר כך שגברים ונשים מתחרים בקטגוריות נפרדות.

המסלול קבוע וידוע מראש, המטפסים מכירים אותו והתאמנו עליו לפני התחרות. הדבר היחיד שקובע מי מנצח זה מי מגיע למעלה הכי מהר. משתמשים בתחרות מסוג זה בשיטת הטופ רופ (top rope)  משום שהמטפסים מאוד מהירים וזו דרך האבטוח הפשוטה והמהירה ביותר. לרוב הקטגוריות מחולקות לפי גיל ולפי מגדר כך שגברים ונשים מתחרים בקטגוריות נפרדות.

מחכים לראותכם בתחרות הבאה 😊

חדש ברשת iclimb

חנות לציוד טיפוס מקצועי

לקבלת הצעה לאירוע בוקר הכי גבוה שיש, מלאו את הטופס:

פרטי האירוע:


פרטי קשר:

לקבלת הצעה לאירוע הכי גבוה שיש, מלאו את הטופס:

פרטי האירוע:


פרטי קשר:

לקבלת הצעה ליום גיבוש וכיף ב-iclimb, מלאו את הפרטים:

פרטי האירוע:


פרטי קשר:

לקבלת הצעה לפעילות ODT ב-iclimb, מלאו את הפרטים:

פרטי האירוע:


פרטי קשר: