סגנונות טיפוס

סוגי הטיפוס השונים ב-iclimb

טיפוס הובלה הוא סגנון טיפוס ספורטיבי. למעשה הוא טיפוס בו קצה חבל אחד מחובר למטפס (מוביל) והמשכו של החבל למאבטח. במהלך ההתקדמות, המוביל מחבר את החבל לנקודות עגינה קבועות ובכך מוביל את עצמו למעלה הקיר. מסלול ארוך יותר הדורש סיבולת

טיפוס על קירות גובה בשילוב שיטת אבטחה אשר מתבצעת בזוגות כאשר אדם אחד מטפס והשני מאבטח מהקרקע. בשיטה זו החבל מחובר לקצה המסלול והמאבטח מצמצם את החבל תוך כדי התקדמות המטפס. אבטחת הטופרופ דורשת מיומנות והכרה עם הציוד המתאים ונלמדת במגוון קירות הרשת.

סגנון טיפוס בו אנו מטפסים לגובה של עד 4.5 מטר ללא צורך ברתמות וחבלים כאשר במקרה של נפילה מה שסופג את הזעזוע הינם מזרונים הנמצאים על הקרקע.
לרוב מדובר במסלולים קצרים שדורשים כוח מאמץ עצים ופחות ממושך.

זהו סגנון טיפוס המדמה טיפוס על סלעים גדולים, המטפס משתמש אך ורק בידיו ורגליו ואינו מאובטח בעזרת חבל. במקרה של נפילה המטפס נבלם ברכות על מזרן בטיחותי עבה. עיקר הדגש הנו על מורכבות וקושי צעדי הטיפוס, ולא על אורך המסלול. ענף הבולדרינג הפך לפופולרי מאוד בשנים האחרונות בעולם, זאת בזכות הפשטות הטכנית, האסתטיקה, ההנאה, והיותו כלי רב עוצמה לחיזוק שרירי פלג הגוף העליון. טיפוס בולדרינג מתאים לכולם – ילדים ומבוגרים כאחד.

טיפוס הטרו-בלו היא צורת הטיפוס הנפוצה ביותר עבור מטפסי קירות מתחילים מכיוון שלמעשה היא אינה דורשת ידע מוקדם.

בטיפוס טרו-בלו המטפס מאובטח ע"י מתקן חדשני בתחום אבטח טיפוס לגובה בעל מנגנון אוטומטי המאפשר טיפוס עצמאי.

חדש ברשת iclimb

חנות לציוד טיפוס מקצועי

לקבלת הצעה לאירוע בוקר הכי גבוה שיש, מלאו את הטופס:

פרטי האירוע:


פרטי קשר:

לקבלת הצעה לאירוע הכי גבוה שיש, מלאו את הטופס:

פרטי האירוע:


פרטי קשר:

לקבלת הצעה ליום גיבוש וכיף ב-iclimb, מלאו את הפרטים:

פרטי האירוע:


פרטי קשר:

לקבלת הצעה לפעילות ODT ב-iclimb, מלאו את הפרטים:

פרטי האירוע:


פרטי קשר: