עשרה טיפים למטפס המתחיל

10 טיפים למטפס המתחיל

  • ענף הטיפוס מחולק ל-3 תתי ענפים : בולדר (טיפוס עד 4.5 מטר עם אבטחה של מזרן), הובלה/ טופרופ /טרובלו (טיפוס עם אבטחת חבל) וספיד. תתנסו בשלושתם כל אחד מהם צופן בתוכו מיומנויות שונות אשר יאתגרו אתכם בצורה ייחודית (לטיפוס טופ רופ והובלה צריך לעבור הכשרה מיוחדת)
  • אחיזות הטיפוס הצבעוניות בקיר מסמנות מסלולים: כל צבע נבנה במיוחד כמסלול טיפוס, בתחילת כל מסלול תמצאו דירוג, דירוג בולדר מסומן באות “v” ומספר בין 0-16 ככל שהמספר גבוה יותר המסלול קשה יותר. טיפוס מאובטח חבל מסומן במספרים 5,6,7,8,9 ולהם מתווספת אות באנגלית a,b,c לדוגמא, המסלול הקל ביותר :5a לאחר מכן 5b ואז 5c ומשם עוברים ל-6a והדירוג ממשיך בהתאמה. תתחילו במסלולים הקלים ולאט לאט תתקדמו.
  • מטפסים בפעם הראשונה? מומלץ שתשכירו נעלי טיפוס, נעל הטיפוס מאפשרת טיפוס יעיל יותר והורדה של העומס מהידיים אל הרגליים. במידה וזו לא פעם ראשונה ואתם מתחילים להגיע למתחמי הטיפוס באופן קבוע הגיע הזמן לקנות נעל טיפוס.
  • לפני תחילת הטיפוס תתחממו טוב, חימום יכול לכלול סיבובי מפרקים, עבודה עם גומיות , מתיחות בליסטיות או האהוב עליי חימום פונקציונאלי (חימום תנועתי המדמה את תנועות הטיפוס). חימום טוב מקטין את הסיכון לפציעות ומכין את הראש לתחילת הפעילות.
  • תבינו טוב טוב את הוראות הבטיחות!! תוודאו שאתם יודעים איך ליפול נכון על המזרון, איך לחבר את אמצעי האבטוח האוטומטי, מה הסיכון של להסתובב על המזרון ואיך להתנהל במתחם הטיפוס. בטיחות בטיפוס היא מעל לכל.
  • תסתכלו על המטפסים מסביב ותלמדו ממה הם עושים , אם זה נראה שהם ״רוקדים על הקיר״ ומסיימים מסלולים בקלות מוגזמת תנסו להבין למה ותיישמו על הגוף שלכם.
  • הטיפוס דורש הוא הרבה יותר מסתם כוח ידיים , תנסו לטפס במינימום כוח, להתרכז בעבודת הרגליים ולמצוא את מנח הגוף הנכון בכדי שצעד הטיפוס הבא יהיה הקל ביותר שניתן לבצע, חלק מהדברים יבואו בצורה אינטואיטיבית, חלק עם הזמן והניסיון וחלק עם הדרכה ולימוד, תשאפו להיות מטפסים יעילים לא הכי חזקים.
  • חלק מאוד מהותי בענף הטיפוס הוא ליפול, אל תפחדו ליפול, לנסות, לאתגר, רק בצורה זאת תוכלו ללמוד מהטעויות שלכם , להשתפר ולהצליח בפעם הבאה.
  • נסו והתנסו במגוון האפשרויות, כך תוכלו למצוא את הסגנון שבדיוק מתאים עבורכם
  • תהנו!!!! תהנו מהענף המדהים הזה , בכל פעם שתגיעו תלמדו משהו חדש, התמודדות חדשה, תנועה חדשה או מסלול חדש שטרם ניסיתם ויעד חדש שתרצו לכבוש.

ניב כהן

סמנכ״ל מקצועי רשת iclimb

קראו עוד

חדש ברשת iclimb

חנות לציוד טיפוס מקצועי

לקבלת הצעה לאירוע בוקר הכי גבוה שיש, מלאו את הטופס:

פרטי האירוע:


פרטי קשר:

לקבלת הצעה לאירוע הכי גבוה שיש, מלאו את הטופס:

פרטי האירוע:


פרטי קשר:

לקבלת הצעה ליום גיבוש וכיף ב-iclimb, מלאו את הפרטים:

פרטי האירוע:


פרטי קשר:

לקבלת הצעה לפעילות ODT ב-iclimb, מלאו את הפרטים:

פרטי האירוע:


פרטי קשר: